Sudrabegle

Sudrabegle ar katru gadu kļūst arvien pieprasītāka kā svētku egle. Iespējams, tas ir dēļ neparastās skujas krāsas. Bet ir dažas lietas, ko Tev noteikti būtu jāzina, ja vēlies iegādāties šo egli.

Mūsu piedāvātās sudrabegles

Egļu serviss piedāvājumā ir gan cirstas, gan podotas sudrabegles. Standartā ir pieejamas cirstas sudrabegles no 0,5m līdz 2,25m un sudrabegles podos no 0.6m līdz 2,00m (ņem vērā, ka eglēm podos augstums kopā ar podiņu).

Sev vēlamo izmēru un skaitu varēsi izvēlēties, veicot pasūtījumu.

Sudrabegle noteikti būs skaista svētku rota, bet, pirms to iegādāties, ņem vērā, ka:

  • Eglei ir raksturīga asa skuja. Ja mājā ir mazi bērni un egle ir tiem aizsniedzamā vietā, mazajām rociņām tā var nepatikt.
  • Eglei ir neparasts, nepatīkams aromāts, kas īpaši raksturīgs lielākām un cirstajām eglēm. Īpaši izteikts aromāts būs pirmajās dienās. Noteikti neiesakām šīs egles vairumā izvietot telpās.
  • Skujas krāsa ne vienmēr ir pelēcīga vai zilgana. Atkarībā no augšanas vietas, laika apstākļiem un citiem faktoriem skujas krāsa var variēt no gandrīz pelēkzilas līdz gandrīz zaļai.
  • Sudrabeglēm podos nav pilnas sakņu sistēmas. Tās ir augušas augsnē un rudenī izraktas, un iepodotas podos. Izrakšanas procesā eglītēm tiek apcirptas saknes.
  • Cirstas sudrabegles noturība telpās ir līdzīga Latvijas egles noturībai – apmēram 7-10 dienas.

Šī egle būs lieliska izvēle izvietošanai ārpus telpām, piemēram, pie ieejas durvīm vai pagalmā. Nelielas sudrabegles podos ir piemērotas telpām, ja eglītei nav iespējams atvēlēt daudz vietas. Mazākās eglītes var mēģināt arī pavasarī pārstādīt dārzā. Rakstā par egles podā pārstādīšanu iespējams atrast arī padomus egles ieaudzēšanā. Bet ņem vērā, svētku egles podos nav egļu stādi.

Jebkuru jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar mums. Mēs labprāt pastāstīsim vairāk.

Sudrabegļu cenas 2023

Garums metros Sudrabegle Sudrabegle podā*
0.30-0.50 m
0.50-0.75 m IZPĀRDOTS € 25.00
0.75-1.00 m IZPĀRDOTS € 35.00
1.25 m IZPĀRDOTS € 45.00
1.50 m  IZPĀRDOTS € 65.00
1.75 m  IZPĀRDOTS € 85.00
2.00 m  IZPĀRDOTS
2.25 m IZPĀRDOTS

* Eglēm podos izmērs norādīts kopā ar podiņu. Podiņš ir ~ 25cm augsts.

Aicinām ņemt vērā, ka Ziemassvētku sezonas laikā egļu izmēru klāsts var mainīties. Liela pieprasījuma gadījumā atsevišķi izmēri vai viss klāsts var nebūt pieejami.

Kuplu sudrabegļu audzētava vasarā
Sudrabegles

Sudrabegle dabā

Sudrabegles otrs nosaukums ir asā egle, latīniskais nosaukums – Picea pungens.

Dabā sudrabegle sastopama Ziemeļamerikā, bet kā dekoratīvs koks tas tiek plaši audzēts arī ārpus savas dabīgās zonas. Savvaļā sudrabegles izaug līdz ~23m augstumam, bet kā dekoratīvs koks tā sasniedz ~15m augstumu un 5m diametrā.

Eglei ir koniska forma, zari ir horizontāli un blīvi izkārtoti. Stumbra miza parasti ir zvīņaina, pelēkā krāsā, bet zaru miza ir dzeltenīgi brūna.

Sudrabegles skujas krāsa var plaši variēt atkarībā no augšanas vietas un sezonālajiem laika apstākļiem. Skujas krāsa var būt no gandrīz pavisam pelēkas līdz pat zaļai, bet visbiežāk tā tiek raksturota kā pelēcīgi zaļa vai zilganzaļa. Skuja ir asa un tās garums ir 1.6-3cm. Zaros tās ir vērtsas augšup.

Starp citu, latīniskā nosaukuma daļa pungens, aptuveni tulkojot, nozīmē “asa un vērsta uz augšu”, domājot tieši par skuju.

Egles čiekuri ir gaiši brūna krāsā, līdz 6-11cm gari.

Sudrabegles ir lēni augoši koki, un ir ziņas pat par 600 gadus veciem kokiem. Laika gaitā koks zaudē savu simetrisko, konisko formu un vecākie koki iegūst neregulāru formu.

Egļu serviss piedāvā sudrabegles podos.
Sudrabegles zari

Sudrabegles izmantošana

Sudrabegles labi aug dažādos apstākļos, tādēļ tā bieži tiek audzēta kā dekoratīvs koks dārzos un parkos.

Interesantās krāsas un simetriskās formas dēļ to plaši audzē arī kā Ziemassvētku eglīti, īpaši ASV austrumos un Eiropā.

Kokmateriāliem sudrabegli izmanto maz, jo tās koksne ir trausla un bieži ar zaru mezgliem.

Izdekorēta sudrabegle Ziemassvetkiem
Sudrabegle kā Ziemassvetku eglīte

 

Ja Tev patika šis raksts, noteikti izlasi ari par Nobilis un Nordmann eglēm.