Egļu stādi

Beidzot ir iestājies ilgi gaidītais pavasaris, kas nozīmē, ka aktīvi notiek dažādi dārzu darbi. Šis ir lielisks laiks, lai iekārtotu vai apkoptu dārzu, sētu un stādītu, kā arī labiekārtotu un apzaļumotu pagalmus un piemājas teritorijas. Ja esi paredzējis savā teritorijā arī egļu stādīšanu, informējam, ka arī mūsu piedāvājumā ir gan egļu stādi, gan egles stādīšanai.

EGĻU STĀDI UN EGLES stādīšanai

Šobrīd piedāvājam vairāku šķirņu egļu un priežu stādus stādīšanai – Latvijas jeb parasto egli, Nordmann egli, Serbija egli, Frēzera baltegli un sudrabegli, kā arī kalnu priedi un melno priedi.

Egļu STĀDU cenas – pavasaris 2023

Egles nosaukums Garums metros* Apraksts Bilde Cena gab.
Latvijas jeb parastā egle

(picea abies)

0.30-0.50 m Liels, ātri augošs koks, kas piemērotos apstākļos sasniedz līdz pat 35-55m augstumu.

Skujas ir 12-24mm garas; nav plakanas, bet drīzāk kantainas, tumši zaļas no visām pusēm, ar izteiktu aromātu.

Jaunām eglēm miza ir plāna, pelēcīgi brūna, bet paliek biezāka un plēkšņaināka vecākām eglēm.

Šai eglei ir vieni no lielākajiem čiekuriem – 9-17cm gari, kas karājas egles zaru apakšā gluži kā egles mantiņas.

Parastā egle tiek stādīta kā dekoratīvais koks dārzos un parkos, arī kā dzīvžogs. To plaši izmanto mežu atjaunošanā.

Latvijas egļu stādi 0.3m € 1.50
Latvijas jeb parastā egle

(picea abies)

0.55 m Latvijas egļu stādi 0.50 m € 10.00
Latvijas jeb parastā egle – formēta

(picea abies)

0.60 m Latvijas egle formēta - stādi € 12.00
Sudrabegle

(picea pungens)

0.25 m Savvaļā sudrabegles izaug līdz ~23m augstumam, bet kā dekoratīvs koks tā sasniedz ~15m augstumu un 5m diametrā.

Eglei ir koniska forma, zari ir horizontāli un blīvi izkārtoti. Stumbra miza parasti ir zvīņaina, pelēkā krāsā, bet zaru miza ir dzeltenīgi brūna.

Sudrabegles skujas krāsa var plaši variēt atkarībā no augšanas vietas un sezonālajiem laika apstākļiem. Skujas krāsa var būt no gandrīz pavisam pelēkas līdz pat zaļai, bet visbiežāk tā tiek raksturota kā pelēcīgi zaļa vai zilganzaļa. Skuja ir asa un tās garums ir 1.6-3cm. Zaros tās ir vērtsas augšup.

Egles čiekuri ir gaiši brūna krāsā, līdz 6-11cm gari.

Laika gaitā koks zaudē savu simetrisko, konisko formu un vecākie koki iegūst neregulāru formu.

Sudrabegles labi aug dažādos apstākļos, tādēļ tā bieži tiek audzēta kā dekoratīvs koks dārzos un parkos.

Sudrabegles stādi 0.25m € 10.00
Sudrabegle

(picea pungens)

0.55 m Sudrabegles stādi 0.55 m € 15.00
Sudrabegle

(picea pungens)

0.70 m Sudrabegles stādi 0.70 m € 25.00
Nordmann egle

(abies nordmanniana)

0.50 m Nordmann egles otrs nosaukums ir Kaukāza baltegle.

Nordmann egle dabā ir liels, mūžzaļš koks – tas izaug pat 55-60m augsts ar stumbra diametru līdz pat 2m. Augstākās egles Rietumkaukāzā ir pat 78m un 85m augstas, tādējādi padarot tās par garākajām eglēm arī Eiropā.

Latvijā tās dabā neaug un tiek audzētas tikai pēdējās desmitgadēs. Šeit egles aug lēnāk un ne tik garas.

Nordmann egles skuja ir plakana, ~1.8-3.5cm gara. Tās virspuse ir tumši zaļa un spīdīga, savukārt skujas apakšā ir divas zilganbaltas joslas. Skuja ir neasa, tās galā bieži ir neliels iešķēlums, bet spēcīgu jauno koku jaunās skujas var būt arī asas.

Egles čiekuri ir 10-20cm gari, diametrā ~4-5cm.

Egles miza ir gluda, pelēcīgi brūna, ar nelieliem sveķu pilieniem.

Savas skaistās formas un biezās skujas dēļ Nordmann egle ir viena no populārākajām Ziemassvētku eglēm un tiek audzēta kā dekoratīvs koks.

Nordmann egles stādi 0.5 m € 15.00
Nordmann egle – formēta

(abies nordmanniana)

0.65 m Nordmann egles stādi 0.65 m € 30.00
Nordmann egle

(abies nordmanniana)

0.70 m Nordmann egles stādi 0.70 m € 20.00
Nordmann egle – formēta

(abies nordmanniana)

0.85 m Nordmann egles stādi 0.85m € 35.00
Dundangas egle

(picea abies Dundanga)

0.40-0.50 m Dundangas egle ir kompakta parastās egles šķirne ar blīvu, īsu, asu un zaļu skuju. Skujas krāsa ir nedaudz gaišāka kā parastajai Latvijas eglei. Egles zarojums ir konisks, blīvs.

Šī egļu šķirne ir īpaši lēni augoša – gadā tā izaug tikai par 2-3 cm. Kopumā egle var izaugt līdz pat 3-3.5m gara, bet tas prasa vairākus gadu desmitus. Pieaugušas egles platums ir ap 1.5-2m.

Eglei piemērotāka ir saulaina vieta vai pusēna.

€ 25.00
Serbijas egle

(abies omorika)

0.55 m Serbijas egles parastais augstums ir ap 20 metru, var sasniegt līdz 40 m. Vainags šaurs, piramīdformas, ar īsiem, piepaceltiem zariem. Jaunie dzinumi pelēkbrūni, dzeltenbrūni vai gaišbrūni, ar daudziem matiņiem.

Miza plāna, tumši brūna. Skujas 10-20 mm garas, zilgani zaļas, saplacinātas. Čiekuri 4-7 cm gari, paplašināti vidusdaļā, jauni tumši violeti līdz gandrīz melniem, briedumā tumši brūni. Čiekuri parādās 12-15 gadu vecumā.

Ārpus dabiskā areāla Serbijas egle tiek audzēta kā dekoratīvs koks, to augstu vērtē dēļ interesantās vainaga formas un spējas augt dažādās augsnēs, ieskaitot sārmainas, mālainas, skābas un smilšainas augsnēs, lai gan tās dod priekšroku mitram smilšmālam.

Vairumā gadījumu nav prasīgas pret augsnes un klimatiskajiem apstākļiem, taču, tāpat kā parastā egle, gaisa mitruma prasīgas.

Serbijas egles stādi 0.55m € 10.00
Frēzera baltegle

(abies fraseri)

0.50-0.60 m Frēzera baltegle dabā ir salīdzinoši neliela egle, izaugot līdz ~10-15m augstumam, retos gadījumos līdz 25m. Zaru vainags ir konisks ar horizontāliem vai nedaudz augšup vērstiem zariem. Jauniem kokiem ir blīvs zarojums, kas paliek retāks vecākiem kokiem.

Miza ir plāna, gluda, pelēcīgi brūna.

Skujas ir spirālveidīgi sakārtotas uz zariņiem, bet pie pamatnes savītas, veidojot divas rindas uz katra zara; tās ir 10-23 mm garas un 2-2,2 mm platas, plakanas, lokanas, noapaļotas vai nedaudz iešķeltas galos, virspusē tumši vai gaiši zaļas, apakšpuses sānos ir divas sudrabaini baltas joslas. To spēcīgā smarža atgādina terpentīnu.

Čiekuri ir taisni, cilindriski, 3,5-7 cm gari, reti 8 cm gari un 2,5-3 cm plati, tumši violeti, brieduma stadijā kļūst gaiši brūni, bieži vien sveķaini, ar garām zaļām, dzeltenām vai gaiši violetām atvases zvīņām.

Frēzera baltegles stādi € 15.00
Austrijas priede

(Melnā priede var.austriaca)

(pinus nigra var. austriaca)

0.20-0.30 m Strauji augošs, mūžzaļš skujkoks, sākotnēji piramīdas formas, ar zariem līdz pat zemei, vēlāk veidojas plašs vainags un kails stumbrs ar saplaisājušu, tumši pelēku mizu. Skujas ir 8-12cm garas, tumši zaļas, smailas un diezgan stingras, sakārtotas pa pāriem. Nelieliem, dzelteniem ziediem seko tumši zaļi, smaili čiekuri, kas nogatavojas gaiši brūni.

10-20 gadu laikā var sasniegt vairāk kā 12m augstumu un 8m platumu. Izaug līdz pat 20m augstumam.

Aug jebkurā labi drenētā augsnē, saulē. Labi iztur arī nabadzīgu, sausu augsni un sāļu jūras vēju.

Melnās priedes stādi € 5.00
Kalnu priede

(pinus mugo)

0.40-0.50 m Kalnu priede ir neliels, lēni augošs skuju koks, kas izaug vien līdz 4m augstumam un bieži ir tikpat plata vai pat platāka. Tai , stingra, 2.5-5cm gara, tumši zaļa skuja ar smalki robainām malām. Ziemā skujas krāsa bieži kļūst dzeltenzaļa. Čiekuri ir ovalveida, sausi, brūni, 2.5-5 cm gari. Priedei ir blīvs zarojums. Tās forma var būt gan piramīdveidīga un nedaudz ieapaļa, gan krūmveidīga un “izpletusies”.

Kalnu priedi plaši audzē kā dekoratīvu augu – kā nelielu koku vai krūmu, stāda dārzos un lielākos podos. To izmanto arī japāņu dārza stila ainavās.

Kalnu priede aug skābās, sārmainās, smilšainās, smilšainās, labi drenētās un mālainās augsnēs. Tā ir arī izturīga pret sausumu. Tai nepieciešama saulaina vai daļēji saulaina vieta.

Kalnu priedes stādi € 10.00
Pireneju kalnu priede

(Kalnu priede var.uncinata)

(pinus mugo var.uncinata)

0.40-0.50 m No pārējām Pinus mugo pasugām Pireneju kalnu priede atšķiras ar to, ka aug nedaudz augstāka un var sasniegt 15-24 m augstumu un 6-10 m platumu.

Vainags ir blīvi sazarots, ovāls līdz piramīdveidīgs, ar uz augšu augošiem zariem, kas sakārtoti vijumos.

Pireneju kalnu priedes zaļie līdz gaiši brūnie, nogatavojušies čiekuri atšķiras no citiem Pinus mugo čiekuriem, jo to pamatne ir ļoti slīpa, un čiekuriem ir piramīdveida zvīņas, kuru gali ir ielocīti “āķī” uz leju.

Tumši zaļās, smaržīgās, 3-6cm garās skujas ir līdzīgas citām Pinus mugo skujām, un tās uz zariem ir cieši sakārtotas pa divām.

Maijā koks zied dzelteniem vīrišķajiem un sarkaniem sievišķajiem ziediem, kas ir zaru galos. Zaru miza ir pelēkbrūna, lobās un zvīņojas.

Aug praktiski jebkurā labi drenētā augsnē, saulē. Labi iztur arī nabadzīgu, sausu augsni un sāļu jūras vēju. Viegli kopjama un formējama.

Kalnu priedes uncinata stādi € 10.00

* Izmērs norādīts pašai eglei, neskaitot podiņu / saknes.

Visas cenas norādītas ar PVN 21%.

Cieši viens pie otra augoši mazi egles stādi
Egļu stādi

Līdzīgi kā ar Ziemassvētku eglēm, arī te piedāvājam pilnu servisu. Atbilstoši klienta vēlmēm piedāvājam egļu stādu piegādi, kā arī stādīšanu. Stādīšanā iekļauts gan darbs, gan nepieciešamais materiāls (kūdra, melnzeme u.tml.). Stādīšanas izmaksas atkarīgas no stādāmo eglīšu izmēra un apjoma, kā arī apstākļiem uz vietas (kāda ir augsne).

Ja rodas papildus jautājumi, aicinām sazināties ar mums. Labprāt pastāstīsim Jums vairāk par pieejamajām eglēm, stādiem, izmaksām, piegādes termiņiem un citām detaļām. Kopīgi vienosimies par labāko pasūtījuma izpildes laiku un veidu.

Tevi varētu interesēt arī šie raksti: