Dundangas egle (picea abies Dundanga)

Priecājamies no šī gada pievienot savam Ziemassvētku egļu klāstam jaunumu – Dundangas egle jeb parastās egles selekcionētā šķirne “Dundanga” (picea abies Dundanga).

Dundangas egle ir kompakta parastās egles šķirne ar blīvu, īsu, asu un zaļu skuju. Skujas krāsa ir nedaudz gaišāka kā parastajai Latvijas eglei. Egles zarojums ir konisks, blīvs.

Šī egļu šķirne ir īpaši lēni augoša – gadā tā izaug tikai par 2-3 cm. Kopumā egle var izaugt līdz pat 3-3.5m gara, bet tas prasa vairākus gadu desmitus. Pieaugušas egles platums ir ap 1.5-2m.

Eglei piemērotāka ir saulaina vieta vai pusēna.

Dundangas egles izcelsme

Interesants fakts! Dundangas egle ir selekcionēta Latvijā. To ap 1960.gadu atklāja savvaļā mežmalā kā dabīgu miniatūru, neparastas formas koku. Egli atrada Dundagas kokaudzētavas un priežu sēklu plantāciju izveidotājs un vadītājs Vilnis Mitlers. Dundangas egli mēdz dēvēt arī par Dundagas kadiķegli.

Šobrīd Dundangas egle ir populārākā Latvijā selekcionētā dekoratīvā egļu šķirne.

Dundagas egle mūsu piedāvājumā

Kā jau minēju, šī egļu šķirne mūsu piedāvājumā šogad ir jaunums. Tāpēc egle pieejama tikai vienā izmērā un ierobežotā daudzumā.

Šogad (2022) pieejamas eglītes izmērā 0.5-0.75m, ieskaitot podiņa augstumu. Eglītes cena ir 25.00 eiro.

Eglītes būs īpaši piemērotas kā dekors uz kādas virsmas vai telpās, kur nav vietas lielām, kuplām eglēm. Šī noteikti būs arī lieliska dāvana sadarbības partneriem, darbiniekiem, draugiem vai radiem. Podiņu iespējams iesaiņot džutas audumā vai citā dekoratīvā materiālā un neliela svētku karaliene gatava!

Dundangas egle podiņā
Dundangas egle podiņā

Izlasi arī par citām mūsu piedāvātajām egļu šķirnēm – Latvijas eglēm, Nordmann un sudrabeglēm.

Informācijas avoti: