Ziemassvētku eglīte citur pasaulē 2019

Iepriekš jau rakstījām par šī gada Ziemassvētku eglēm Latvijā, bet būtu tak interesanti uzzināt arī, kādas svētku eglītes tikušas izvēlētas kā galvenās arī citur pasaulē, vai ne? Nu lūk, tāpēc atkal esam ķērušies pie faktu apkopošanas, lai Tev būtu iespēja uzzināt vairāk par 2019.gada populārākajām eglēm. Kura Ziemassvētku eglīte Tev patīk vislabāk?

Skaistu un dažādu Ziemassvētku egļu ir tik daudz, ka šī būs tikai raksta pirmā daļa par populārākajām eglēm Ziemeļamerikā. Seko līdzi jaunumiem blogā un lasi arī turpinājumus!

Ziemassvētku egles Ziemeļamerikā

Mehiko Ziemassvētku eglīte

Meksikas galvaspilsētas Mehiko galvenā egle atrodama Plaza Armas laukumā jeb, kā to sauc vietējie, Zócalo laukumā. Milzīgā egle atrodas blakus Mehiko katedrālei un svētku laikā padara Vēsturisko centru īpaši ainavisku. Pēdējos gados papildus svētku noskaņu rada arī blakus esošā slidotava un pat gaismu un mūzikas šovs.

Ņujorkas Ziemassvētku eglīte

Viena no populārākajām eglēm ne tikai ASV, bet pat pasaulē atrodas pie Rokfellera centra Ņujorkā. Ir grūti pārspēt Ņujorku, ja runa ir par Ziemassvētku dekorācijām. Pie Rokfellera centra katru gadu tiek izvietota ~20-30m augsta parastā (jeb, kā pie mums sauc, Latvijas) egle. Spoži izgaismotā egle ir sena Amerikas tradīcija, kas aizsākās jau 1933.gadā, kad centru vēl būvēja.

Tradicionāli egles dekorēšanā tiek izmantoti ~8km lampiņu virteņu. Egles galotnē tiek iestiprināta no Svarovski kristāliem veidota zvaigzne, kuras diametrs ir ~3m.

Egles iedegšana, kas šogad norisinājās 4.decembrī, ir bezmaksas pasākums, ko var apmeklēt jebkurš.

Pēc egles demontāžas janvārī tās koksne tiek ziedota organizācijai Habitat for Humanity māju būvniecībai.

Ziemassvētku eglīte pie Rokfellera centra Ņujorkā ASV
Ziemassvētku eglīte pie Rokfellera centra

Ziemassvētku eglīte Rietumu Palmbīčā

Floridā svētku sezonā (un vispār) sniega nav, tāpēc tiek izmantots tas materiāls, kas uz vietas ir pieejams, šajā gadījumā – smiltis. Lai izveidotu vairāk kā 10m augsto egli, bija nepieciešams gandrīz mēnesis laika un apmēram 700 tonnas smilšu. Egle, ko sauc par Sandi, ir vienīgā šāda izmēra smilšu egle pasaulē, un šogad tā tika atklāta 5.decembrī.

Līdz pat gada beigām pie egles notiek dažādi muzikāli un gaismu priekšnesumi.

Ziemassvētku eglīte Rietumu Palmbīčā ir veidota no smiltīm
Ziemassvētku eglīte Rietumu Palmbīčā

Ziemassvētku eglīte Dienviddakotā

Lielākā daļa tūristu apmeklē Dienviddakotu, lai apskatītu Rašmoras kalnu. Bet tie, kas nonākuši te svētku sezonā, būs patīkami pārsteigti par iespēju apskatīt 90 Ziemassvētku eglītes vienuviet pilsētā Pīrā. Eglītes dekorē dažādi uzņēmumi, skolas, bezpeļņas organizācijas, biedrības un valdības biroji no visa Dienviddakotas štata. Šī gada tēma ir Dzimtās pilsētas Ziemassvētki. Jāpiebilst, ka eglītes iespējams apskatīt bez maksas. Oficiālā Dienviddakotas egle ir ikgadējo svinību centrālais elements. Egle ir dekorēta ar dažādiem rotājumiem un priežu čiekuru bumbām, ko darinājuši Melno kalnu vietējie iedzīvotāji.

Ziemassvētku eglītes Pīrā, Dienviddakotā
Ziemassvētku eglītes Pīrā

Vašingtonas Ziemassvētku eglīte

Lielākā daļa ASV prezidenta pienākumu noteikti ir stresa pilni, bet noteikti ne šis – Ziemassvētku egles iedegšana. Katru gadu egles iedegšanu vada valsts prezidents. Šogad Nacionālās egles iedegšana notika jau 97.gadu. Tradīcija aizsakās 1923.gadā, kad prezidents Kelvins Kūlidžs Ziemassvētku vakarā iededza gandrīz 15m augstu balzāmegli.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carol Stalun (@caroljeanphotography) on

Ziemassvētku eglīte Kordeleinā

Kordeleinā, Aidaho, ASV atrodamā egle ir dabai īpaši draudzīga, jo tā te aug visa gada garumā. Egle ir gandrīz 50m augsta, un uz kopējās ainavas izceļas gan ziemā, gan vasarā. Protams, svētku sezonā tā tiek atbilstoši izdekorēta.

Gvatemalas Ziemassvētku eglīte

Gvatematas egle atrodas Plaza del Obelisco. Egles iedegšana ir liels notikums un iezīmē svētku sezonas sākumu. Kopā ar šīs egles iedegšanu tiek iedegtas vēl 32 citas egles visā valstī.

Egle ir 40m augsta un dekorēta ar ~1.5 miljonu lampiņu. Egli sponsorē Gvatemalas vecākā alus darītava, Gallo. Egles galotnē uzstādītais gailis patiesībā ir alus darītavas logo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Glenda MRuiz (@glendy_mruiz) on