Ziemassvētku egle Āzijā un Austrālijā 2019

Turpinot rakstu sēriju par šī gada Ziemassvētku eglēm citur pasaulē (jau rakstījām par eglītēm Ziemeļamerikā un Eiropā), rakstām, kāda egle izvēlēta Āzijas lielpilsētās un Austrālijā.

Ziemassvētku egle Āzijā

Taipejā, Taivānā

Taipejas urbānajā rajonā Xinban izveidota pat vesela Ziemassvētku zeme jeb Christmasland. Šajā zemē tieši eglīte ir centrālais objekts, kas kopā ar pārējiem objektiem rada neaprakstāmu vietu, kurā visu vecumu apmeklētājiem būs interesanti.

Ziemassvētki Taivānā nemaz nav oficiāli svētki, bet tas neaptur vietējos no svētku noskaņas radīšanas un baudīšanas. Ziemassvētku zemē bez egles ir arī gadatirgus, milzu dekorācijas, gaismu šovi un citas aktivitātes.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 新北旅客?Official account (@newtaipeitour) on

Singapūrā

Arī Singapūrā, līdzīgi kā Taipejā, izveidota vesela Ziemassvētku zeme. Tā izveidota Līča dārzos (Gardens by the Bay), kas ir atvērti visu gadu un jau paši par sevi ir burtiski maģiski.

Gadatirgu rotā vairāk kā 360000 lampiņu, ieskaitot Āzijas augstāko gaismu egli. Pilsētā atrodama arī romantiskā Āmuļu aleja.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CF (@chiffoncake87) on

Tokijā, Japānā

Šķiet, ka Āzijā, ja dara, tad visu dara ar vērienu. Trūkst vārdu, lai aprakstītu maģisko ainu, kas katru gadu tiek radīta Tokijā, Japānā. Te rotājas instalācija Winter Illumination, ko katru gadu apmeklē vairāk kā pus miljons apmeklētāju. Katru gadu ir izvēlēta kāda filma, kuras mūzikas celiņš dzirdams pasākuma laikā. Šogad izvēlētā filma ir Aladins, tātad jānoskaņojas arābiskām noskaņām Ziemassvētkiem Tokijā. 🙂

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ERIKO (@eriko_shiratori) on

Kualalampurā, Malaizijā

Lai gan Malaizijā dominējošā reliģija ir islāms, arī šeit ir atrodama Ziemassvētku sajūta. Te ir gan tradicionālās svētku lampiņas, gan dekorēti svētku koki, lai priecētu viesus gan no tuvām, gan tālām zemēm. Vienas no skaistākajām svētku dekorācijas meklējamas tirdzniecības centrā Paviljons.

Ziemassvētku egle Kualalumpurā, Malaizijā
Ziemassvētku egle Kualalumpurā, Malaizijā

Ziemassvētku egle Austrālijā

Sidnejā

Ziemassvētku tirdziņš Sidnejā tie saukts par Ultimate Christmas market (aptuveni tulkojot, maksimālais Ziemassvētku tirdziņš), un tāds tas tiešām ir. Svētku sajūtu noteikti var meklēt arī tirdzniecības centrā Pitt Street Mall, kur apskatāma Gaismas nojume jeb Canopy of Light.

Sidnejas lielākā Ziemassvētku egle meklējama Mārtina laukumā. Katru vakaru ik pa 15 minūtēm notiek gaismiņu šovs. Egle ir dekorēta ar 110000 LED lampiņām, 3.4m lielu dekoratīvo zvaigzni, kas maina krāsu un 330 speciāli šai eglēm radītām mirdzošām bumbām.

Ziemassvētku egle Sidnejā, Mārtina laukumā
Ziemassvētku egle Sidnejā