Svētku eglīte Eiropā 2019

Jau iepriekš aizsākām rakstu ciklu par populārākajām šī gada eglēm Latvijā un citur pasaulē. Turpinām, lai pastāstītu, kāda svētku eglīte šogad rotājas Viļņā, Parīzē, Londonā un citās Eiropas lielpilsētās.

Svētku eglīte Viļņā

Viļņas Ziemassvētku egle šogad vairākos topos atzīta par Eiropas skaistāko svētku egli.

Viļņas vecpilsētas centrā, Katedrāles laukumā izvietotā egle ir 27m augsta. Tā veidota no metāla konstrukcijas, kurā iestiprināti ~6000 egļu zari. Egles dekorēšanai izmantoti ~5km lampiņu virteņu. Eglīte ir izgaismota neskaitāmās krāsās, un apmeklētājiem ir iespēja apiet ap eglīti zem lampiņu segas, radot iespaidu, ka atrodaties pašā eglītē.

Turpat norisinās arī Ziemassvētku tirdziņš, kā arī pati vecpilsēta ir rotāta ar lampiņu virtenēm un citām dekorācijām.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ArrivalGuides (@arrivalguides) on

Svētku egles Londonā

Kopš 1947.gada Londonas egle Trafalgaras laukumā tiek saņemta dāvanā no Norvēģijas kā pateicība par atbalstu 2.Pasaules kara laikā. Lielākā daļa koku ir vairāk kā 60 gadus veci. Tas nozīmē, ka vēl pirms vairākiem gadiem Londonā uzstādītie koki auguši 2.Pasaules kara laikā.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᴇғᴇ | ᴄʀᴏʏᴅᴏɴ | ʟᴏɴᴅᴏɴ (@justefe) on


Vēl viena pieminēšanas vērta Londonas egle atrodas St.Pancras Dzelzceļa stacijā. Tā veidota no Lego klucīšiem.

Svētku eglīte Parīzē

Viena no populārākajām eglēm Parīzē atrodama nevis pilsētas laukumā, bet gan lielveikalā Galeries Lafayette. Egle veikalā tiek uzstādīta katru gadu un stiepjas četru stāvu augstumā. Šķiet, ka francūži dod priekšroku šādai tradicionālai eglei, nevis, piemēram, pirms pieciem gadiem uzstādītajai piepūšamajai eglei. Piepūšamās egles autors ir amerikāņu mākslinieks Pols Makartijs. Egle tika plaši kritizēta par līdzību seksa rotaļlietai un beigās to nopostīja vandāļi.

Svētku eglīte Parīzē, lielveikalā Galeries Lafayette
Svētku eglīte Parīzē

Svētku eglītes Vācijā

Berlīnē

Iespējams, populārāka Ziemassvētku egle Berlīnē atrodama pie Brandenburgas vārtiem. Lai gan kādreiz šajā laukumā notika dažādas nacistu ceremonijas, tagad te rotājas egle kā labas gribas simbols.

Svētku eglīte Berlīnē pie Brandenburgas vārtiem
Svētku eglīte Berlīnē

Frankfurtē

Ziemassvētku tirdziņu tradīcija radusies tieši Vācijā, tāpēc praktiski katrā pilsētā tādi norisinās, arī Frankfurtē. Gan tirdziņš, gan brīnišķīga egle atrodama Frankfurtes vēsturiskajā tirgus laukumā.

Svētku egle Frankfurtē
Svētku egle Frankfurtē

Dortmundē

Dortmundē šogad rotājas pasaulē lielākā Ziemassvētku egle. Egle ir 45m augsta, 40t smaga in rotāta ar 48000 lampiņu. Tā rotājas Dortmundes Ziemassvētku tirdziņā jau 20.gadu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by bencetatil.com (@bencetatil) on

Svētku egle Vatikānā

Lai gan sākotnēji līdz pat 1982.gadam Vatikānā netika iedegta Ziemassvētku egle, nu jau tā ir ikgadēja tradīcija arī te. Svētā Pētera laukumā rotājas 25m augsta Ziemassvētku skaistule. To Vatikānam tradicionāli dāvina Bavārija, viena no 16 Vācijas federālajām zemēm.

Ziemassvētku egle Vatikānā
Ziemassvētku egle Vatikānā

Ziemassvētku egle(s) Gubbio

Kādēļ gan samierināties ar vienu Ziemassvētku kociņu, ja ir pieejami vairāki simti?

Itālijas centrālajā daļā pavisam nedaudz ārpus Gubbio pilsētas Ingino kalna nogāzē ir izveidota nosacīti lielākā egle pasaulē. Kalna nogāzē augošās priedes ir izdekorētas tā, lai veidotu vienu milzu egles siluetu, kas stiepjas ~610m garumā līdz pat kalna virsotnei. Starp citu, egle attālināti iededz Pavests, izmantojot planšetdatoru.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tourism | umbriainunoscatto (@umbriainunoscatto) on

Svētku eglīte Prāgā

Prāga svētku sezonā ir viens no romantiskākajiem un patīkamākajiem galamērķiem. Svētku laikā norisinās dažādi brīvdabas koncerti, Ziemassvētku tirdziņš, un, protams, ir iespēja apskatīt brīnišķīgo egli.

Ar lampiņām dekorēta svētku egle Prāgā vakarā
Svētku egle Prāgā

Ziemassvētku egle Strasbūrā

Strasbūru Francijā var uzskatīt par vienu no Ziemassvētku galvaspilsētām, ko citur bieži cenšas atdarināt.

Ziemassvētku egles iedegšana Strasbūrā ir viens no svarīgākajiem notikumiem, ar to aizsākas arī Ziemassvētku tirdziņš. Šī egle ir viena no lielākajām un, iespējams, arī skaistākajām Eiropā.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David (@davidypi) on

Svētku egle Ķelnē

Ķelne Vācijā, līdzīgi Prāgai, ir viena no iecienītākajiem galamērķiem svētku sezonā. Ķelne šķiet burtiski radīta Ziemassvētkiem. Te darbojas arī viens no skaistākajiem un autentiskākajiem Ziemassvētku tirdziņiem Eiropā. Lielākie tirdziņi atrodami pilsētas centrā, bet arī ārpus centra ir mazāki gadatirgi ar plašu piedāvājumu.

Svētku eglīte un gadatirgus Ķelnē
Svētku eglīte Ķelnē

Svētku egle Kijevā

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā svētku laikā darbojas vairāki Ziemassvētku tirdziņi, kā arī ir atrodama viena no skaistākajām eglītēm. Sv.Sofijas laukumā esošā egle ir rotāta ar vairākus desmitus kilometru garām virtenēm.

Svētku eglīte Vīnē

Ar katru gadu arvien vairāk tūristu svētku sezonā apmeklē Vīni Austrijā. Pilsētā atrodami vairāki Ziemassvētku gadatirgi, bet īpaši izceļas lielā svētku egle pie Rātsnama.

Ziemassvētku egle pie Rātsnama Vīnē
Svētku egle Vīnē

Svētku egle Budapeštā

Budapešta ir viena no skaistākajiem galamērķiem Ziemassvētku laikā. Pilsēta iegulda ne tikai ielu un populārāko ēku izdekorēšanā, bet pat tramvaju un citu publisko vietu rotājumos.

Īpaši jāpiemin brīnumainā Ziemassvēttku egle, kas atrodas pie Budapeštas parlamenta ēkas.

Svētku egle Budapeštā
Svētku egle Budapeštā

Ziemassvētku eglīte Briselē

Briselē atrodams vēl viens no skaistākajiem Ziemassvētku tirdziņiem, kā arī pati pilsēta rotājas mirdzošās gaismiņās.

Svētku egle Beļģijas galvaspilsētā atrodas vienā no skaistākajām vietām – Lielajā laukumā.

Ziemassvētku egle Briselē
Ziemassvētku egle Briselē