Skaistākās egles Dienvidamerikā un Āfrikā 2019

Šis ir noslēdzošais raksts sērijā par svētku eglēm citur pasaulē. Pēc tam, kad esam jau rakstījuši par šī gada populārākajām eglēm Latvijā, Ziemeļamerikā, Eiropā un Āzijā un Austrālijā, šoreiz turpinām ar informāciju, kur meklējamas skaistākās egles Dienvidamerikā un Āfrikā.

Skaistākās egles Āfrikā

Lai gan praktiski visā Āfrikas kontinentā dominējošā reliģija ir islāms, dažviet arī šeit baudāma Ziemassvētku noskaņa – tirdziņi, gaismiņas un svētku egles

Keiptaunā, Dienvidāfrikā

Varētu teikt, ka Keiptauna ir gandrīz pilnīgi pretējā pusē no Ziemassvētku vecīša mājvietas, bet arī te tiek svinēti Ziemassvētki ar visām no tā izrietošajām sekām. Pilsēta rotājas svētku gaismās, bet populārākā egle atrodama pie tirdzniecības centra Victoria Wharf.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @marlonmarlonmarlon on

Kairā, Ēģiptē

Lai gan kristietība Ēģiptē nav dominējošā reliģija, arī šeit ir atrodamas Ziemassvētku eglītes. Viena no tām ir īpaši interesanta, jo izgatavota no plastmasas pudelēm. Lai piesaistītu papildus uzmanību plastmasas patēriņam, Amertikāņu universitāte Kairā izveidoja Ziemassvētku egli no 10000 plastmasas pudelēm. Egle ir 6m augsta, un veidošanā izmantotās pudeles ir tikai ~15% no universitātē mēneša laikā izmantotā pudeļu apjoma.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by American University in Cairo (@auc_egypt) on

Skaistākās egles Dienvidamerikā

Riodežaneiro, Brazīlijā

Riodežaneiro lietas tiek darītas ar vērienu. Šeit vairāk kā 70 metrus augstā egle peld Rodrigo de Freitas lagūnā. Šī egle ir daļa no tradīcijas, kas kopā ar ikgadējo uguņošanu aizsākās 2014.gadā. Egle tiek montēta katru gadu no jauna un izvietota uz baržas. Egli dekorē vairāk kā 900 tūkstoši LED lampiņu, un tā katru gadu piesaista ap 200 tūkstošiem apmeklētāju. Šogad egles iedegšana norisinājās 14.decembrī.

 

Medeljinā, Kolumbijā

Viena no lietām, ar ko ir pazīstama Medeljina, otra lielākā Kolumbijas pilsēta, ir tieši Ziemassvētku gaismu festivāls Los Alumbrados or Alumbrados Navideños. Šogad festivālam ir divas galvenās norises vietas. Pirmā no tām, tāpat kā iepriekšējos gados, ir atrakciju parkā Parque Norte. Savukārt otra šogad ir jaunums – Medeljinas Upes parkā jeb Parques del Rio, kur meklējamas mūsdienīgākas gaismas instalācijas. Festivāls notiek jau 52.reizi, un šogad tam ir dots nosaukums – EPM gaismas, tradīcijas, kas izgaismo Ziemassvētkus (Alumbrados EPM, tradiciones que iluminan la Navidad).

Festivāla ietvaros Upes parkā izvietota arī liela, stilizēta gaismu egle.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Medellín Eterna ? Antioquia ?? (@medellineterna) on