Gatavošanās Ziemassvētkiem rudenī

Šķiet, ka saulains un salīdzinoši silts laiks mūs šogad ir lutinājis ilgi, bet pēdējo nedēļu laiks aiz loga gan liecina, ka iestājies īsts rudens. Protams, arī rudens nāk ar savu šarmu – saldi sērīgajām atvadām no vasaras, skaisto zelta rudeni, ražu un dažādiem svētkiem un tradīcijām. Bet ne visas dienas ir piemērotas dabas un citu aktivitāšu baudīšanai. Ja arī Tu esi starp tiem, kam nepatīk burzma un pēdējā brīža steiga, iesakām gatavošanās darbus Ziemassvētkiem sākt jau tagad, rudenī.

Dzeltena rudens lapa zaļā egles zarā
Gatavošanās Ziemassvētkiem rudenī

Ja Tev šķiet, ka tam vēl ir pa ātru un patiesībā tik agri svētkiem gatavoties nav iespējams, nāksim talkā.

8 idejas, kā gatavošanās darbus Ziemassvētkiem sākt jau rudenī

  • Ja vien Tu neplāno iegādāties ģimenei un draugiem dāvanas Ziemassvētku tematikā, nav iemesla dāvanu pirkšanu atlikt uz vēlāku laiku. Sāc ar dāvanu saraksta izveidi! Sākot domāt par dāvanām jau tagad, Tev ne tikai atliks vairāk laika tās iegādāties, bet, iespējams, pat sagatavot tās pašam. Kurš gan nepriecātos par pašdarinātu dāvanu?
  • Ja uzskati, ka dāvanas gatavošana pašam nav priekš Tevis, sāc ar kaut ko mazāku. Izgatavo pats vai kopā ar ģimeni Ziemassvētku apsveikuma kartītes. Tuvāk svētkiem Tev atliks tās tikai izsūtīt. Ja trūkst ideju, tās noteikti atradīsi Pinterest vai citos interneta resursos.
Gatavošanās Ziemassvētkiem rudenī. Ar roku veidotas Ziemassvētku apsveikuma kartītes, otas un krāsas
Gatavošanās Ziemassvētkiem rudenī – Ziemassvētku kartīšu veidošana
  • Arvien populārākas kļūst Ziemassvētku fotosesijas, bet tuvāk svētkiem kļūst arvien grūtāk atrast brīvu laiku gan pašam, gan fotogrāfam. Liela daļa fotogrāfu Ziemassvētku fotosesijas sāk jau oktobrī vai novembrī. Piesakies laicīgi!
  • Fotosesijai vai Ziemassvētku rītam ģimenes bieži iegādājas saskaņotus tērpus. Lai izpētītu piedāvājumu, visiem atrastu līdzīgus dizainus un iegūtu vajadzīgos izmērus, var paiet daudz laika. Izpēti piedāvājumu un pasūti vai iegādājies kāroto jau tagad!
  • Ja esi īpaši radošs, vari pats vai kopā ar ģimeni izgatavot Ziemassvētku rotājumus. Rudens ir ļoti labs laiks, kad meklēt dažādus dabas materiālus šim radošajam procesam.
Gatavošanās Ziemassvētkiem rudenī. Ar otām un krāsām krāsotas koka ripiņas svētku stilā.
Gatavošanās Ziemassvētkiem rudenī – pašdarināti svētku rotājumi
  • Ja plāno uzņemt viesus, vari jau tagad sagatavot “ēdienkarti”, ko pasniegsi viesiem un iepirkumu sarakstu. Tas aiztaupīs daļu darba pirms svētkiem.
  • Lai Ziemassvētkos pēdējā brīdī nav jāmeklē pantiņš, ko skaitīt Ziemassvētku vecītim, atrodi vai saceri to jau tagad. Tas aiztaupīs neveiklo špikošanu mobilajā telefonā. Un noteikti iemāci kādu pantiņu vai dziesmiņu arī bērniem.
  • Pasūti Ziemassvētku eglīti jau tagad. Laicīgi pasūtot Ziemassvētku eglīti, Tu vari būt gandrīz drošs, ka Tev vēlamais piegādes datums un laiks vēl būs brīvs. Turklāt, laicīgi pasūtot, eglīšu audzētāji un tirgotāji bieži piedāvā izdevīgus piedāvājumus.

Šo sarakstu noteikti var papildināt arī ar citiem iepriekš veicamiem darbiem atkarībā no paradumiem un tradīcijām. Kad Tu gatavojies svētkiem? Un ko Tu iesaki neatlikt uz pēdējo brīdi?

Tevi varētu interesēt arī citi mūsu raksti: