Egļu piegāde jeb egles ceļš līdz Tavām mājām

Viens no ērtākajiem eglīšu iegādes veidiem ir to pasūtīšana internetā. Tā Tev tiek nodrošināta egļu piegāde, pašam pat neizejot no mājas. Bet kā zināt, ka eglīte tiešām būs skaista? Un kā vispār egles nonāk no audzētavas līdz klientam? Pastāstīsim vairāk par egļu ceļu pie Tevis.

Jau iepriekš rakstījām, ka Ziemassvētku egļu audzēšana ir darbs visa gada garumā. Sāksim no paša sākuma.

Egļu audzēšana

Viss sākas pavasarī, kad katru gadu tiek iestādītas jaunās eglītes. Stādiņi ir pavisam nelieli un, līdz tie izaugs par svētku kokiem, paies vismaz 7 gadi, lielākiem kokiem pat vairāk.

Ziemassvētku egļu audzētava, mazi egļu stādi
Egļu audzēšana

Tā kā katrs vēlas skaistu, kuplu un simetrisku eglīti ar 1 galotni, tiek rūpīgi strādāts pie tā, lai kokam būtu pareiza forma. Pat uz galotnes apsēdies putniņš var to nolauzt, un egle svētkiem vairs nav derīga. Tāpēc egļu galotnēs tiek uzlikti salmu stiebri, lai putniem nebūtu iespējas tur nosēsties. Tajā pašā laikā egles joprojām nodrošina mājvietu putniem, kas nereti egles zaros izveido ligzdiņas.

Eglīšu formēšana arī notiek pavasarī, kad koki tiek rūpīgi apskatīti un, ja nepieciešams, to jaunie dzinumi tiek apcirpti. Pavasarī notiek arī augsnes mēslošana, lai kokam jauno dzinumu dzīšanai ir pietiekami daudz barības vielu.

Egļu marķēšana

Nākamais lielais notikums egļu piegādē līdz klientam ir eglīšu marķēšana. Tas tiek darīts jau augustā, kad izvēlamies un atzīmējam tās eglītes, ko šogad piedāvāsim saviem klientiem. Dažādu izmēru, šķirnes un kvalitātes eglēm tiek izmantotas dažādas krāsas markas jeb atzīmes.

Egļu marķēšana egļu audzētavā
Egļu marķēšana

Egļu ciršana

Tuvojoties svētku laikam, sākas atzīmēto eglīšu ciršana. Pats ciršanas process ir firmas noslēpums, jo ir jāzina pareizais laiks, kad un kā to darīt, lai eglīte turētos svaiga un ātri nenobirtu. Nocirstās egles tiek rūpīgi iesaiņotas speciālā tīklā, lai tās varētu pārvadāt.

Egļu piegāde no audzētavas līdz klientam

Sākot ar novembra beigām līdz pat decembra vidum, eglītes vairākos piegājienos tiek piegādātas no audzētavām uz mūsu noliktavu. Tur tās vēlreiz tiek pārmērītas un sašķirotas.

Egļu mērīšana pirms piegādes
Egļu mērīšana

Uzreiz pēc tam tās tiek piegādātas uz mūsu tirdzniecības vietām vai pie klienta. Šis process atkārtojas pēc katras egļu piegādes, tāpēc eglīšu klāsts tirdzniecības vietās tiek regulāri atjaunots.

Ja tirdzniecības vietā katram pašam ir iespēja izvēlēties egli, tad saprotam, ka internetā klients pērk egli, to neredzot. Tāpēc šādi pasūtītās egles tiek īpaši atlasītas. Pirms tiek veikta egļu piegāde, katra no tām tiek izvēlēta no vairākām augstākās kvalitātes eglēm, lai neliktu klientam vilties.

Egles apskate pirms tiek veikta egļu piegāde
Egles apskate pirms piegādes