Egles izvešana pēc svētkiem. Kur un kā to darīt?

Pamazām tuvojas gada beigas, kas nozīmē, ka pavisam drīz būs jādomā arī par dekorāciju noņemšanu un atgriešanos ikdienā. Lielākajai daļai no mums neiztrūkstoša rota svētkos ir eglīte. Bet ko ar to darīt pēc svētkiem? Egles izvešana pašam var būt sarežģīta un laikietilpīga, tāpēc pastāstīsim par ērtākām iespējām.

Ziemassvētku egle uz sudrabkrāsas auto jumta, fonā mirdzošas svētku lampiņas, egles izvešana
Ziemassvētku egles izvešana

Egļu serviss piedāvātā egles izvešana

Kā katru gadu, arī šogad piedāvājam saviem klientiem eglītes ne tikai piegādāt, bet pēc svētkiem arī aizvest. Mūsu aizvestās egles netiek izmestas atkritumos, tās tiek pārstrādātas šķeldā, ko pēc tam izmantojam savās eglīšu audzētavās.

Klientiem ļoti bieži rodas jautājums, kā tieši notiek eglītes demontāža. Mūsu darbiniekiem ierodoties pie klienta, eglītes dekorācijām jābūt jau noņemtām. Egles zari tiek atdalīti no stumbra ērtākai nešanai, egles stumbrs tiek izņemts no statīva un, ja nepieciešams, sadalīts vairākās daļās. Egles demontāžas vieta tiek nedaudz piekopta, bet jārēķinās, ka kāda skujiņa gan var palikt. Visas demontētās egles kopā ar nepārdotajām eglītēm tiek uzglabātas mūsu noliktavā līdz šķeldošanas dienai.

Šis pakalpojums ir ļoti ērts, jo, neskaitot pasūtījuma veikšanu un dekorāciju noņemšanu, pašam nekas nav jādara.

Mūsu piedāvātā egles izvešana ir maksas pakalpojums. Pakalpojuma cena ir, sākot ar 10.00 eiro, bet precīza summa atkarīga no egles izmēra un atrašanās vietas.

Egļu šķeldošanas process. Kas notiek ar Ziemassvētku eglēm pēc svētkiem.
Egļu serviss pēc svētkiem demontētās egles šķeldo.

Citi Ziemassvētku egles izvešanas veidi

Ir iespējami arī citi veidi, kā eglīti izvest un utilizēt. Jebkurā gadījumā atceries, ka vispirms rūpīgi jānoņem visi eglītes rotājumi.

  • Ir vērts noskaidrot, ko piedāvā mājas apsaimniekotājs un atkritumu apsaimniekotājs, ar ko noslēgts līgums. Iespējams, arī viņi piedāvā eglīšu izvešanu. Tiesa, visbiežāk šādos gadījumos tiek nodrošināta tikai eglītes aizvešana, ne sadalīšana vai iznešana no telpām.
  • Ja eglīte nav galīgi izžuvusi un pašam ir iespēja eglīti transportēt, ļoti daudzas zvēraudzētavas priecājas par eglīti kā našķi saviem zvēriņiem. Protams, pirms vešanas pārliecinies, ka eglīte tiešām būs gaidīta.
  • Ja ir iespēja, eglīti var šķeldot pats. Tiesa, Latvijā reti kuram savā īpašumā ir šķeldotājs. Ja nu tomēr tāds ir pieejams, noteikti to izmanto. Ar šķeldu var izklāt, piemēram, dubļainas takas.
  • Ja Tev ir dārzs un eglīte nav izkaltusi sausa, zarus vari izmantot augu (piemēram, rožu) nosegšanai.
  • Ja esi īpaši radošs un darbīgs, no svētku eglītes iespējams izgatavot kādu dizaina priekšmetu – atliek tik ņemt talkā izdomu (un internetu :)) un noteikti taps kas interesants.

Ko noteikti nedarīt ar egli pēc svētkiem?

  • Eglīti noteikti nevajadzētu vienkārši izmest atkritumos. Izgāztuvēs atkritumu kalni jau tāpat ir pietiekami lieli, lai tos nepapildinātu ar eglītēm, ko var pārstrādāt vai citādi izmantot.
  • Tāpat egli pēc svētkiem nevajadzētu dedzināt kamīnā vai krāsnī. Skuju koku koksne satur daudz terpentīna eļļas, kas ir viegli uzliesmojoša. Egles dedzināšanas rezultātā skurstenī var veidoties kreozots un izcelties ugunsgrēks.

Un ko Tu dari ar savu eglīti?