Egles demontāža

Egles demontāža ir pakalpojums, kas katru gadu gūst arvien lielāku popularitāti un pieprasījumu. Lepojamies, ka esam vieni no pirmajiem, kas piedāvā šādu pakalpojumu Latvijā, un joprojām turpinām to darīt.

Egles “liktenis” pēc svētkiem

Katra gada sākumā, kad svētki jau nosvinēti, un dažkārt pat jau gada beigās nereti vērojamas bēdīgas ainas – sausas eglītes pie atkritumu tvertnēm, pie daudzdzīvokļu namu kāpņu telpām, eglītes miskastes maisos, pārtikas plēvēs un kādas tik vēl ne. Dažreiz redzamas pat pa logu izmestas eglītes, kas tā arī vientuļi mētājas, vairs nevienam nevajadzīgas, un ko neviens nepacenšas pat līdz miskastei aiznest.

Suasa Ziemassvētku egle, kas pec svētkiem izmesta pie ūdenskrātuves
Sausa, izmesta Ziemassvētku egle

Esam jau iepriekš runājuši par to, ka ir svarīgi domāt par dabu, tai skaitā, par “zaļu” eglītes izvēli. Šāda domāšana sevī ietver arī to, kā rīkoties ar egli pēc svētkiem. Augstāk minētie piemēri noteikti nav dabai draudzīgs veids, kā rīkoties ar eglīti.

Egles demontāža

Pozitīvi ir tas, ka arvien vairāk eglīšu tirgotāju un arī atkritumu apsaimniekošanas kompāniju piedāvā pakalpojumu – eglīti pec svētkiem aizvest.

Sniegtie pakalpojumi atšķiras – ir uzņēmumi, kas piedāvā eglīti tikai paņemt un aizvest, un ir tādi, kas piedāvā eglīti arī iznest no mājokļa. Ja runājam par mūsu, SIA Egļu serviss, piedāvājumu – līdzīgi kā citos jautājumos, mēs nodrošinām pilnu servisu.

Mūsu pakalpojumā “Egles demontāža” tiek ietverta eglītes zaru atdalīšana no stumbra un stumbra sadalīšana mazākās daļās, ja tas nepieciešams, kā arī egles iznešana no telpām (nepiegružojot visu māju un kāpņu telpu :)). Pēc demontāžas veikšanas, aiz sevis arī piekopjam, bet jāņem vērā, ka kāda skujiņa noteikti var palikt. Vienīgais, kas jadara Tev – jānoņem eglītes dekorācijas.

Pēc demontāžas eglītes tiek parstrādātas šķeldā, ko atkal var izmantot egļu audzētavā augsnes nosegšanai.

Egļu serviss pēc svētkiem demontētās egles šķeldo. Egļu šķeldošanas process. Kas notiek ar Ziemassvētku eglēm pēc svētkiem.
Ziemassvētku egļu šķeldošana

Egles podiņos, kas vēl ir gana svaigas, cenšamies ieaudzēt atpakaļ augsnē, lai gan tās pēc ilgstošas atrašanās telpās bieži neieaug.

Mūsu piedāvātā egles demontāža ir maksas pakalpojums, kas pieejams gan tiem, kas eglīti iegādājušies pie mums, gan tiem, kas eglīti iegādājušies citur vai atveduši to no meža. Pakalpojuma cena ir no 10.00€ – atkarībā no eglītes izmēra un atrašanās vietas.

Līdzīgs liktenis piemeklē arī tās eglītes, kas svētku laikā netiek nopirktas. Neviena eglīte nenonāk atkritumos un netiek izmesta ceļa malā. Eglītes, kas nav bijušas telpās un nav sausas, piedāvājam mūsu sadarbības partneriem – dažādām dzīvnieku audzētavām. Tur eglītes tiek sagaidītas kā kārots našķis.

Vairāk par mūsu sniegto pakalpojumu un citām alternatīvam, kā rīkoties ar eglīti, lasi mūsu pagājušā gada rakstā par egles izvešanu pēc svētkiem.