Adventes vainaga dekorācijas

Līdz pirmajai Adventei atlicis vien nedaudz vairāk kā 2 nedēļas. Iepriekš jau stāstījām, kā droši un stabili Adventes vainagā iestiprināt sveces, bet kādas dekorācijas izvēlēties?

Ja jāsaka godīgi, iespējas ir ļoooooti plašas. Internets ir gaužām pilns ar idejām, piemēriem un pamācībām (populārākais ideju avots pēdējos gados, šķiet, ir Pinterest).

Jāsāk jau ar to, ka pats vainadziņš var tikt veidots no visdažādākajiem materiāliem. Ja agrāk vainadziņus bija pieņemts veidot no egles vai priedes zariem un papildināt ar kādu dekoratīvu elementu un svecēm, tad šobrīd arī variantu un iespēju ir daudz vairāk. Vainagus iespējams veidot gan no dabas materiāliem (zīles, kastaņi, rieksti dažādu koku zari, sūnas, čiekuri, akmeņi utt.), gan citiem (adīti no dzijas, veidoti no Ziemassvētku bumbām, pērlītēm utt.).

Vēl plašākas iespējas paveras, ja neturies pie tradicionālās vainaga formas, bet vēlies veidot cita veida Adventes kompozīcijas.

Tomēr šoreiz vēlamies pieturēties pie tradicionālākiem vainagiem – tiem, kas veidoti no egles vai priedes zariem -, un apskatīt iespējas, kā tos dekorēt. Var likties, ka šāda izvēle iespējas ļoti ierobežo, bet tā nebūt nav. Šāda Adventes vainaga dekorācijas var taisīt tik dažādas, ka visus variantus šajā ierakstā droši vien pat neapskatīsim. 🙂

Adventes vainaga dekorācijas no dabīgiem un mākslīgiem materiāliem
Adventes vainags ar dekorācijām

Kādas Adventes dekorācijas izvēlēties egļu zaru vainagam?

Līdzīgi kā veidojot pašu vainagu, arī dekorācijām ir iespējams izvēlēties dabas materiālus, mākslīgos materiālus vai tos savstarpēji kombinēt.

Ļoti populāri pēdējos gados ir egļu zaru vainagā iestiprināt citu augu zarus, piemēram, ogu mētras, citu mūžzaļo augu vai eikalipta zariņus. Var doties nelielā pastaigā pa mežu un izmantot dabas piedāvātos materiālus vai meklēt to, piemēram, floristikas vai ziedu bāzē. Jāatgādina gan, ka, dodoties dabā, esi prātīgs – neposti to, nelauz un neplēs neko, ko Tev nevajag un kas ir aizsargāts.

Atventes vainags ar lielu, lillā sveci un citu augu dekorācijām - zariņiem u.tml.
Adventes vainags ar citu augu zariņiem

Adventes vainagus var dekorēt arī ar čiekuriem, riekstiem, kastaņiem u.tml. Ja gribas košāku akcentu, tos var nokrāsot vai nopūst ar mākslīgo sniegu.

No dabas veltēm dekorācijās bieži tiek izmantoti arī sausie ziedi, smilgas, kokvilnas kodaļas, kanēļa standziņas, piparkūkas, pīlādži, žāvētu augļu šķēlītes (visbiežāk citrusaugļu). Ja esi izvēlējies lielu vainagu, to var dekorēt ar veseliem mandarīniem, bet jāatceras, ka tie var sākt bojāties.

Adventes vainaga dekorācijas tuvplānā - čiekuri, sausie ziedi, citrusaugļu šķēlītes, ogas
Adventes vainags ar dabīgu materiālu dekorācijām

Ņemot verā laika apstākļus, dabas velšu iespējas var būt nedaudz ierobežotas. Tāpēc palīgā var nākt citu materiālu dekorācijas.

Lai piedotu vainagam akcentu, var izmantot gatavas figūriņas – stirnas, rūķīši, putni, eņģeļi utt. Atliek tikai izvēlēties savai gaumei atbilstošāko. Ļoti glīti izskatīsies arī gaumīga auduma bante.

Adventes vainags ar balti sudrabotām svecēm un putniņu figūriņām
Adventes vainags ar dekoratīvām figūrām

Var izmantot gatavas mākslīgās dekorācijas – ogu ķekarus, zvaigznītes, sniegpārsliņas, egļu bumbiņas u.c., vainadziņu var apvīt ar pērļu virteni. Jebkura no šīm dekorācijām vainagam var piešķirt papildus svinīguma noskaņu.

Arī pašas sveces var būt dekoratīvas. Atkarībā no formas, izmēra un krāsas tās var būt vai nu neitrālas un nenovērst uzmanību no citām dekorācijām vai būt pat centrālais dekoratīvais elements vainagā.

Adventes vainags ar 4 tumši sarkanām svecēm, kas iestiprinātas vainagā ar speciāliem svečturiem, un sarkanām dekorācijām
Adventes vainags ar svečturiem un greznām svecēm

Tomēr, lai kādas dekorācijas un sveces Tu izvēlētos, jāatceras viens zelta likums – kas par daudz, tas par skādi! Ja esi izvēlējies šādu egles zaru vainagu, nenoklāj to tā, ka no eglītes zariem nekas nav redzams. Dekorācijas, ko liec uz vainadziņa, saskaņo – nav obligāti jāsaliek visu, ko var uzlikt. Nākamajos gados varēsi izmēģināt atkal citu veidu dekorācijas.

Vēl viena svarīga lieta, ko atcerēties – izmanto tādas dekorācijas un izvieto tās tā, lai nerastos ugunsbīstamība!

Kādas dekorācijas Tu izmanto savam Adventes vainagam?